Trwa dezynfekcja warszawskich ulic
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że miasto zdezynfekowało blisko 400 tys. m2 powierzchni – ok. 1200 km ulic, 1108 wiat przystankowych. Koszt ozonowania miasta od początku kwietnia wyniósł już niemal 280 tys. zł.
Dezynfekcja obejmuje wszystkie dzielnice Warszawy. Prowadzona jest w kluczowych miejscach przestrzeni publicznej takich jak: węzły przesiadkowe, zespoły przystanków, główne trakty komunikacyjne z dużą liczbą przystanków autobusowych i tramwajowych, przejścia podziemne (Dw. Centralny, rondo Dmowskiego, rondo Waszyngtona), otoczenie dworców (Dw. Centralnego, Dw. Wschodniego), place miejskie (m.in. pl. Wileński).
Skuteczność działania wody wysoko ozonowanej
Woda wysoko ozonowana dzięki swojej skuteczności jest najlepszym środkiem do dezynfekcji. Można ją wykorzystać zarówno do mycia powierzchni, jak i rozpylania. Działa szybciej na bakterie i wirusy niż inne środki dezynfekcyjne.
Woda wysoko ozonowana jest bezpieczna dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Nie wprowadza do środowiska żadnych sztucznych pierwiastków, ponieważ do produkcji potrzebne są woda, tlen i energia elektryczna. Dodatkową zaletą jest to, że po kilku minutach prowadzonej dezynfekcji odgazowana woda wysoko ozonowana rozkłada się do czystego tlenu. Jej właściwości i możliwości czynią ją skutecznym środkiem, wykorzystywanym do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się obecnego koronawirusa, jak i możliwych wirusów w przyszłości.
Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie