Podczas pokazu specjalnego, poza możliwością przetestowania najnowszego młota udarowego w praktyce, uczestnicy mieli okazję porozmawiać z ekspertem Hilti, który przedstawił wszystkie zalety TE 800-AVR. Nowość produktowa Hilti, dzięki zastosowaniu technologii HI Drive, zapewnia energię pojedynczego udaru 21J. Ponadto jest wyposażona w 1850 watowy silnik HPD, który zapewnia wysoki współczynnik mocy do wagi oraz jest niewrażliwy na wahania napięcia, spowodowane np. stosowaniem długich przedłużaczy lub niesprawnych generatorów prądu. TE-800 AVR pozwala również zwiększyć wydajność pracowników, dzięki rozwiązaniom redukującym zmęczenie i przyspieszającym postępy pracy, co w efekcie przekłada się na poprawę BHP oraz redukcję kosztów budowy.
– Młot wyburzeniowy Hilti TE 800-AVR zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Ze względu na innowacyjne technologie, które zostały zastosowane przy jego produkcji, skutecznie chroni użytkownika przed skutkami długotrwałego narażenia na drgania, a także zwiększa jego wydajność, poprawiając komfort pracy. Każda osoba, która podczas pokazu miała okazję go przetestować, potwierdzała, że zmiana jakościowa jest wyraźnie odczuwalna – powiedział Michał Dzieciuchowicz, ekspert Hilti, Kierownik Produktu, Technika wiercenia i dłutowania.
Wraz z premierą młota Hilti TE 800-AVR, Hilti uzupełniło swoje portfolio młotów kujących o urządzenie przeznaczone do ciężkich wyburzeń ścian. Tym samym firma posiada obecnie w swojej ofercie młoty do każdego rodzaju prac wyburzeniowych – od lekkiego podkuwania i skuwania tynków, przez prace korekcyjne i wyburzenia ścian, po rozbiórkę grubych posadzek betonowych.
Na pełen wachlarz młotów Hilti, oprócz TE 800-AVR, składają się również:
– TE 500-AVR – młot w klasie 5 kg, przeznaczony do prac w suficie – do usuwania tynków, kafelków, przebić w murach, korekcji w suficie. Wyróżnia go niska masa – 5,7 kg.
– TE 700-AVR – młot w klasie 7 kg, stworzony z myślą o firmach żelbetowych. Pozwala na wydajne groszkowanie powierzchni betonu, podkucia po rozejściu się szalunków, prace korekcyjne, wykucia małych przejść i gniazd pod belki stropowe, wyburzania podłoży ceramicznych. Wyróżnia go kompromis między wagą (7,9 kg) a wydajnością (udar o energii 11,5J).
– TE 1000-AVR – najmniejszy młot Hilti przeznaczony do pracy w posadzce. Wartość generowanych przez niego drgań wynosi tylko 5m/s2. Wysoka energia udaru (26J), połączona z bezobsługowym silnikiem bezszczotkowym gwarantują szybkie wykonanie pracy z minimum przestojów na serwis.
– TE 1500-AVR – młot dedykowany pracom przy grubszych posadzkach, minimum 15 cm. Oferuje identyczne osiągi co konkurencyjne rozwiązania, jednak przy o wiele niższej masie (różnica sięga aż 5 kg).
– TE 3000-AVR – najmocniejszy młot wyburzeniowy Hilti, będący konkurencją dla młotów pneumatycznych, oferuje lepsze osiągi przy o wiele niższych kosztach eksploatacyjnych i obniżeniu m.in. poziomu hałasu i wibracji. Może być zasilany już z 4kW generatorów oraz nie wymaga stosowania ciężkich i niewygodnych przewodów ciśnieniowych.
Zdjęcie: Hilti (Poland) Sp. z o.o.