W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział Wojciech Iwaszkiewicz, Burmistrz miasta Giżycko, Mirosław Nicewicz, Dyrektor Oddziału Olsztyn GDDKiA, Adam Poliński, Dyrektor Oddziału Infrastruktury, Jarosław Bera, Dyrektor Rynku Warmińsko-mazurskiego oraz Adam Sołowiej, Dyrektor kontraktu.
– Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli realizować tak ważną inwestycję na terenie Giżycka, ważną dla mieszkańców na co dzień, ale też bardzo ważną dla turystów, którzy w sezonie tak licznie odwiedzają to piękne miasto i ten piękny region. Unibep, tak jak Pan Burmistrz wspomniał, jest firmą, która wywodzi się z Bielska Podlaskiego, z województwa podlaskiego i funkcjonuje w różnych segmentach rynku, na terenie całego kraju i poza jego granicami. Natomiast dla oddziału infrastruktury Unibep bardzo ważnym rynkiem, na którym staramy się coraz mocniej zaznaczyć swoją obecności, jest województwo warmińsko-mazurskie – powiedział Adam Poliński.
Termin realizacji projektu przewiduje ukończenie prac projektowych i robót wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w ciągu 36 miesięcy od daty podpisania umowy. Planowana rozbudowa obwodnicy obejmie 1,5 km drogi krajowej nr 59, w kierunku Wilkas, tworząc nowoczesną drogę klasy GP o przekroju 2×2 i nośności 11,5 tony na oś.
– To najważniejszy fragment, aby zlikwidować lub znacznie ograniczyć problemy podczas otwarć mostu obrotowego – mówił burmistrz miasta Giżycko, Wojciech Iwaszkiewicz.
Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także pieszych i rowerzystów. Poprzez dostosowanie parametrów drogi do obecnie wymaganych standardów BRD, rozbudowa obwodnicy przyczyni się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych, skrócenia czasu przejazdu oraz obniżenia poziomu hałasu i zanieczyszczeń powietrza.
Oddział Infrastruktury Unibep SA jest zaszczycony możliwością udziału w tym strategicznym projekcie, wspierając rozwój infrastruktury drogowej Warmii i Mazur.
Fot: Unibep SA