Budownictwo Wiadomości
1 Minuta czytania

Ruszyła budowa tężni solankowej w Bochni

18 kwietnia 2019 r. na terenach przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni, uroczystym „wbiciem pierwszej łopaty” rozpoczęto budowę tężni solankowej. Wykonawcą inwestycji jest spółka ZUE.

Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą jest firma ZUE S.A., a koszt budowy to prawie 7,8 mln zł. Bochnia otrzymała na to zadanie ok. 3,7 mln zł unijnej dotacji.

Symbolicznego „wbicia łopaty” dokonali: Stefan Kolawiński – burmistrz Bochni, Robert Cerazy – zastępca burmistrza Bochni, Grażyna Zioło – skarbnik miasta, Marcin Wiśniewski – wiceprezes Zarządu ZUE S.A., Wojciech Nurek – zarządzający przedsięwzięciem z ramienia ZUE S.A., Krzysztof Wedler – kierownik robót, Zbigniew Solak – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zbigniew Głód – inspektor nadzoru.

– Rozpoczynamy dzisiaj coś, na co znacząca część mieszkańców naszego miasta czeka, a o czym mówiliśmy już dłuższy okres czasu –
powiedział burmistrz Stefan Kolawiński. – Wydaje się, że ten obiekt ma szansę wpisać się w pejzaż miasta, wzbogacić je, spowodować to, że odkryjemy planty na nowo, wobec których są daleko szersze plany niż tylko i wyłącznie budowa tężni solankowej. Myślę, że ten obiekt będzie przyciągał zarówno mieszkańców miasta, ale również te osoby, które zwiedzają nasze miasto w związku z istniejącą tu Kopalnią Soli – dodał gospodarz miasta.

- Dziś rozpoczynamy prace budowlane, ale chciałem przypomnieć, że jest to kontrakt w formule „Zaprojektuj i wybuduj” i tak naprawdę nasze prace rozpoczęły się już w czerwcu zeszłego roku, kiedy to została podpisana umowa. Od tego czasu trwały prace projektowe, prace związane z pozyskaniem kluczowych materiałów oraz uzyskaniem koniecznych decyzji administracyjnych –
powiedział Marcin Wiśniewski, wiceprezes zarządu ZUE S.A. Bardzo nas cieszy to zadanie.

Termin zakończenia prac przewidziano na 16 grudnia 2019 r.

Autor: ZUE S.A.

Kalendarium wydarzeń
Sklep internetowy NBI