Grupa STRABAG jest świadoma swojego wpływu na kształtowanie otoczenia, w którym funkcjonuje. Wykorzystuje więc swój potencjał do realizacji ważnych celów społecznych i kulturalnych. Organizowany od 1994 r. konkurs od samego początku miał stanowić pomost łączący sztukę z biznesem. W 2009 r., pod wpływem rosnącego zainteresowania, organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć zasięg konkursu o kolejne państwa Europy. W ubiegłorocznej edycji wyróżnienie otrzymał Marcin Jasik, malarz abstrakcjonista z Warszawy.
- STRABAG to nie tylko wiodący europejski koncern budowlany. Wykorzystując nasz potencjał, kształtujemy również środowisko w którym funkcjonujemy. Poczynając od naszych zobowiązań w obszarze odpowiedzialności klimatycznej po zaangażowanie w działalność społeczną i kulturalną – mówi Maciej Tomaszewski, Rzecznik Prasowy STRABAG. – Organizowany od 29 lat konkurs STRABAG Artaward to nasza inicjatywa, której celem jest łączenie świata biznesu i szeroko rozumianej sztuki. Doceniamy wkład jaki młodzi twórcy wnoszą w jej rozwój i z naszej strony wspieramy tych artystów, dając im możliwość prezentacji swoich dzieł na STRABAG Artaward – dodaje.
Termin zgłaszania prac do STRABAG Artaward International 2023 mija 27 stycznia 2023 r. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas uroczystego otwarcia wystawy prac 15 czerwca 2023 r. w STRABAG Artlounge w Wiedniu.
Nagroda główna w konkursie to 15 tys. EUR. Jury wręczy również cztery wyróżnienia, każde nagrodzone zostanie kwotą 5 tys. EUR. STRABAG Kunstforum zorganizuje indywidualną wystawę każdego z pięciu nagrodzonych artystów w STRABAG Artlounge w Wiedniu, która odbędzie się po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród oraz wspólnej wystawie nagrodzonych prac. Wszyscy uhonorowani artyści będą mogli zarejestrować się na pobyt studyjny w STRABAG Artstudio w Wiedniu.
Więcej informacji o konkursie, regulaminie oraz formularzu aplikacyjnym są dostępne na stronie:
https://www.strabag-kunstforum.at/artaward/anmeldung/