Popularyzacja zdrowego trybu życia
Nagroda „Woda bez barier”, która zostanie wręczona po raz trzeci w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, to szczególna inicjatywa podejmowana przez MPWiK we współpracy Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, w celu popularyzowania wśród mieszkańców zasad fair play oraz zdrowego trybu życia.
Laureatów poznamy 22 lutego!
Wyróżnienie jest przyznawane zarówno zawodnikom pełnosprawnym, jak i tym biorącym udział w turniejach dla osób z ograniczeniami, stąd nazwa – „Woda bez barier”. W ubiegłym roku odebrali je: niepełnosprawna pływaczka Julia Chmielewska oraz kanadyjkarz Arsen Śliwiński. Tegoroczną nagrodę wręczymy podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, który odbędzie się 22 lutego br. w hali Arena Ursynów. O wyborze laureatów we wszystkich kategoriach zdecyduje Kapituła Plebiscytu, w której skład weszli wybitni polscy sportowcy, m.in. Tomasz Majewski i Robert Korzeniowski.
Warszawska kranówka najlepiej gasi pragnienie
Wodociągi Warszawskie aktywnie angażują się w liczne inicjatywy związane z rozwojem sportu w stolicy. Od lat wspieramy organizację takich imprez jak: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja czy Bieg Niepodległości, zapewniając uczestnikom oraz kibicom ochłodę przy kurtynach wodnych oraz nieograniczony dostęp do smacznej i orzeźwiającej warszawskiej kranówki. Obecność podczas wydarzeń sportowych to także okazja do przypomnienia, jak istotne dla naszego zdrowia jest regularne uzupełnianie płynów. Jak pokazują najnowsze badania Urzędu m.st. Warszawy, aż 47%* mieszkańców stolicy pragnienie gasi zimną warszawską kranówką.
Miliony w jakość
Rosnąca popularność warszawskiej kranówki to efekt zrealizowanych w ostatnich kilkunastu latach inwestycji w zakresie unowocześnienia i rozbudowy infrastruktury wodociągowej, stałej i drobiazgowej kontroli akredytowanych laboratoriów MPWiK oraz działań z zakresu edukacji i ekologii. Szczególne miejsce wśród inicjatyw Spółki zajmuje projekt bezpłatnego montażu źródełek zasilanych wodą z miejskiej sieci, realizowany we współpracy z właścicielem, m.st. Warszawa. Do tej pory zainstalowaliśmy ponad 240 tego typu urządzeń. Nowymi miejscami na mapie miasta, gdzie bezpłatnie można napić się warszawskiej kranówki, są Centrum Nauki Kopernik oraz Pałac Młodzieży.
*Raport pn. „Ocena jakości wody dostarczanej z miejskiej sieci wodociągowej oraz poznanie poziomu zadowolenia z usług świadczonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji”, IQS Sp. z o.o. dla Biura Marketingu Urzędu m.st. Warszawy, październik 2018.
Grafika: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.