Właśnie ruszyły pierwsze prace budowlane związane z realizacją II etapu. Inwestycja będzie liczyć 226 mieszkań o metrażu od 27 m² do 133 m² oraz 4 lokale usługowe. Zgodnie z koncepcją renomowanej pracowni architektonicznej Wojciecha Hermanowicza powstaną 3 budynki o zróżnicowanej bryle – 7 oraz 9 kondygnacyjne. Planowany termin zakończenia budowy to II połowa 2020 roku.
– Doskonale rozbudowana infrastruktura Mokotowa i oferta mieszkań z prawem własności gruntu sprawiają, że mieszkanie w archipelagu Holm House to najlepsza inwestycja. Przyszli mieszkańcy zachowają tu własną, prywatną przestrzeń. Do ich dyspozycji oddamy wewnętrzne dziedzińce, plac zabaw usytuowany pomiędzy budynkami C i D oraz strefę rekreacji zlokalizowaną przy budynku B. Dodatkowo wybudujemy dwukondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi oraz lokale usługowe na parterze od strony ulicy – wyjaśnia Tomasz Banaś, menadżer projektu w Skanska Residential Development Poland.
Kameralne mokotowskie osiedle Holm House 2 to jednocześnie element stołecznego business hubu. Dodatkowym atutem osiedla jest to, że zostało zaprojektowane i jest budowane zgodnie z wytycznymi certyfikatu środowiskowego BREEAM. Jest to wyróżnienie przyznawane za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko. Pierwszy etap tego osiedla już może pochwalić się certyfikatem BREEAM na etapie projektowym. Z końcem kwietnia eksperci z Go4Energy oficjalnie potwierdzili spełnienie wymogów najwyższych standardów środowiskowych w Holm House 1. Skanska pokazuje tym samym jak konsekwentnie realizować idee budowania ekologicznych osiedli w kraju.
Mokotowski Holm House jest także pionierskim projektem, realizowanym zgodnie z normami certyfikacji „Obiekt bez barier”. Niemal połowa lokali II etapu osiedla może zostać dostosowana do konkretnych potrzeb mieszkańców, zarówno z różnymi stopniami i rodzajami niepełnosprawności ruchu, wzroku czy słuchu, ale również dla seniorów czy rodziców z małymi dziećmi.
Autor: Anna Strożek, Skanska S.A.