– Uznanie firmy za Europejskiego Lidera Klimatycznego dowodzi, że nasza organizacja podąża właściwą drogą – podkreśla Anders Danielsson, prezes i dyrektor zarządzający Skanska. – To wyróżnienie sposobu, w jaki tworzymy i wdrażamy transformacyjne rozwiązania klimatyczne, dynamizujemy naszą działalność i umożliwiamy naszym klientom osiąganie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.
– Udaje się nam to dzięki rozwiązaniom, które są niskoemisyjne, cyrkularne, inteligentne i zrównoważone. Naszym celem jest przejście na budownictwo niskoemisyjne we wszystkich naszych projektach i ostatecznie osiągnięcie celu zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2045 roku – dodaje Anders Danielsson. – Skalowanie tych rozwiązań będzie miało newralgiczne znaczenie dla transformacji naszej branży i środowiska.
– Interesują nas przede wszystkim materiały, energia i projektowanie pod kątem wydajności. W tych obszarach widzimy szczególny potencjał, zwłaszcza we wczesnych fazach projektu, gdy możemy wywierać wpływ na kształt projektów i planów – opowiada Lena Hök, wiceprezeska odpowiedzialna za zrównoważony rozwój i innowacje. – Dzięki wiedzy naszych ekspertów ds. globalnego zrównoważonego rozwoju, a także inteligentnych urządzeń, możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów i energii zarówno na etapie budowy, jak i eksploatacji.
Skanska co roku w swoich sprawozdaniach uwzględnia dane emisji dwutlenku węgla (Annual and Sustainability Report), jak również inne kluczowe dane w sprawozdaniach kwartalnych.
Tegoroczny ranking liderów klimatycznych obejmuje 600 organizacji – czyli dwa razy więcej niż w pierwszej edycji w 2021 roku. O tytuł Lidera klimatycznego ubiegało się ok. 2000 firm w Europie.