W imieniu dyrekcji Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego serdecznie zapraszamy do udziału w 6. Forum Państwowej Służby Geologicznej (PSG) pt. Geologia Inżynierska – praktyczne wsparcie procesów inwestycyjnych. Forum odbędzie się 29 marca 2023 r. w godz. 10.00-15.00 w formule on-line.
Forum PSG to cykl spotkań, podczas których są prezentowane wyniki prac prowadzonych przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG – PIB) w ramach wypełniania zadań Państwowej Służby Geologicznej.
Do zadań tych należą m.in.: rozpoznanie budowy geologicznej kraju i zasobów surowców mineralnych, monitorowanie stanu środowiska geologicznego i ostrzeganie o zagrożeniach naturalnych. Zadania są finansowane ze środków publicznych, a ich wyniki, w zdecydowanej większości są ogólnodostępne.
Efektami dotychczas realizowanych zadań są tysiące danych geologicznych, które mogą, a nawet powinny być wykorzystywane przez organy administracji publicznej oraz przedsiębiorców i instytucje.
Podczas najbliższego Forum przedstawimy zadania realizowane przez PIG-PIB w zakresie pozyskiwania, przetwarzania, gromadzenia i udostępniania danych geologiczno-inżynierskich. Podpowiemy kto powinien często korzystać z Bazy Danych Geologiczno-Inżynierskich, w której zgromadziliśmy ponad pół miliona danych. Będziemy rekomendować jak skutecznie je wykorzystywać. Wskażemy dobre praktyki w dokumentowaniu geologiczno-inżynierskim, które umożliwiają optymalne rozpoznanie podłoża budowlanego, wybór lokalizacji inwestycji, a także zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych. Ponadto przedstawimy standardy geologiczne na potrzeby działań związanych z wdrażaniem geoBIM w Polsce.
Udział w Forum jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest przesłanie zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie – www.pgi.gov.pl/6-forum-psg-rejestracja
Forum PSG jest organizowane w ramach zadania pn. „Współpraca krajowa w zakresie geologii i promocja działań państwowej służby geologicznej w latach 2021-2023” i jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Organizatora.