Ten wysokosprawny, niskoemisyjny, na parametry nadkrytyczne pary blok energetyczny o mocy ok. 1 000 MW, opalany będzie węglem kamiennym z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych obecnie w Polsce. Dzięki nim obiekt w Ostrołęce osiągnie najwyższą wśród elektrowni parowych w Polsce sprawność na poziomie 46% i znacznie przewyższy globalną średnią, która wynosi 33%.
– Polimex-Mostostal ma unikalne w Polsce kompetencje w branży inżynieryjno-budowlanej i z wielką przyjemnością wniesie swój wkład w budowę elektrowni w Ostrołęce. sLiczymy na dobrą współpracę z GE Power przy budowie bloków energetycznych. Mamy bogate doświadczenie w realizacji tak dużych inwestycji – powiedział Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal.
– Dzisiejszy list intencyjny umacnia współpracę GE Power z Polimex-Mostostal, dotychczas realizowaną głównie przy budowie nowych bloków w Opolu. Dzięki naszym fabrykom w Elblągu oraz Wrocławiu uczestniczymy w rozwoju polskiej energetyki od 70 lat i jesteśmy dumni, że możemy kontynuować wieloletnią współpracę z polskim rządem oraz polskimi firmami energetycznymi poprzez budowę elektrowni Ostrołęka C. To właśnie w fabrykach w Elblągu i Wrocławiu wyprodukujemy kluczowe komponenty technologiczne elektrowni, a podczas realizacji projektu korzystać będziemy ze wsparcia lokalnego łańcucha dostaw, na który składa się ponad 5000 polskich dostawców – powiedział Andreas Lusch, prezes GE Steam Power Systems.
Autor: Polimex-Mostostal S.A.
List intencyjny w związku z budową Elektrowni Ostrołęka C
22 czerwca br. Polimex-Mostostal SA i GE Power Sp. z o.o. podpisały list intencyjny w związku z budową Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW, wystarczającej do zasilenia 300 tys. gospodarstw domowych.