
Most na około 300 metrów długości, jego przedłużeniem jest ścieżka pieszo-rowerowa z elementami małej architektury. To 17-przęsłowy obiekt o konstrukcji płytowej, żelbetowej o długości 294 m i szerokości 4,90 m. Ma kształt serpentyny. Konstrukcja ma dwa tarasy widokowe z ławkami oraz donicami z roślinnością. Na moście poprowadzono ścieżkę rowerową oraz chodnik dla pieszych. Niewątpliwego uroku doda mu iluminacja, która zostanie włączona 20 marca. Co istotne, koszt wybudowania mostu to dla miasta niewiele ponad 1,9 mln zł. Resztę, czyli około 27 mln zł, pozyskano z pięciu źródeł: Unii Europejskiej, Funduszy Norweskich, budżetu państwa, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Polskiego Ładu.
Nie było tradycyjnego przecięcia wstęgi, ale etiuda taneczna ze wstęgami do muzyki koninianina Jana A.P. Kaczmarka z filmu „Marzyciel”. Po zakończonym występie tancerki z Zespołu Tańca CODA: Nadia Tomczak i Natalia Szczot związały niebieską i zieloną wstęgę. Do niej zaproszeni goście dowiązywali kolejne kawałki, wpisując się tym samym w symbolikę mostu, który ma łączyć.
Budowa mostu nad kanałem Ulgi rozpoczęła się w czerwcu 2023 r., a zakończyła w lutym 2025 r. Prowadził ją Zarząd Dróg Miejskich w Koninie. Zaprojektowali architekci z pracowni Mostownia. Wykonawcą był spółka MOST z Sopotu.