Uzyskano ZRID dla rozbudowy DK48
Wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) umożliwia rozpoczęcie rozbudowy DK48 na odcinku ul. Warszawskiej, pomiędzy węzłem Tomaszów Mazowiecki Północ na S8 a ul. Wysoką.
Zakres inwestycji
Rozbudowa DK48 w Tomaszowie Mazowieckim obejmuje budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości ponad 500 m oraz chodnika na odcinku blisko 200 m. Powstanie także nowe przejście dla pieszych z doświetleniem.
Inwestycja zakłada również przebudowę odwodnienia, montaż energooszczędnego oświetlenia, budowę zjazdów oraz wykonanie oznakowania.
Cel i realizacja rozbudowy
Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz dostosowanie drogi do parametrów drogi krajowej, w tym nośności 11,5 t na oś.
Wykonawca – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” – ma 9 miesięcy na realizację prac. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Koszt zadania wynosi ponad 7,6 mln zł.
Budownictwo
Drogi
Energetyka
Geoinżynieria
Hydrotechnika
Inż. Bezwykopowa
Kolej
Mosty
Motoryzacja
Tunele
Wod-Kan
