We wszystkich sprzedanych dotychczas mieszkaniach Jaśminowego Mokotowa, deweloper przeprowadził odbiory techniczne. Pierwsi właściciele apartamentów już się wprowadzają. Na dobry start otrzymują od Skanska inteligentną wyszukiwarkę kluczy z funkcją selfieshutter.
Mniej znaczy więcej
– Zespół mieszkaniowy Jaśminowy Mokotów to propozycja dla miłośników logicznej i starannie przemyślanej architektury zapewniającej komfort, bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania. Nasz zespół zaprojektował kameralne, dwupiętrowe budynki wielorodzinne w stylu skandynawskim. Integralną część osiedla stanowią park z przestrzenią do rekreacji, zielone dziedzińce wewnętrzne oraz przemyślane place zabaw dla najmłodszych. Projekt spełnia wymagania certyfikatu BREEAM – wyjaśnia Michał Sęczkowski, architekt Rolfe Judd, współtwórca Jaśminowego Mokotowa.
Poza budynkami, w których surowość tynku łączy się z ciepłym drewnem i wysokiej jakości ceramiką, Skanska zadbała także o otoczenie. Dookoła inwestycji wykonała od podstaw nową infrastrukturę podziemną oraz nadziemną, zapewniając tym samym mieszkańcom innowacyjne rozwiązania architektoniczne i techniczne, m.in. stanowiska do ładowania aut elektrycznych. Cały projekt deweloper zrealizował w poszanowaniu szwedzkiej idei otwartości.
– Nasze osiedle inspirowane naturą stanowi kompletny fragment nowoczesnego miasta. Zapewnia bezpieczeństwo – Jaśminowy Mokotów jest otwartą inwestycją chronioną, a jednocześnie poprzez brak typowych ogrodzeń, nie tworzy sztucznych barier zewnętrznych. Kameralność i poczucie intymności w sercu Mokotowa uzyskaliśmy dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu terenu i wszechobecnej roślinności – mówi Łukasz Witek, menadżer projektu w Skanska Residential Development Poland.
W zgodzie z naturą
– Naszym priorytetem było, by mieszkańcy osiedla odnaleźli na Jaśminowym Mokotowie spokój i relaks blisko natury. Dlatego w pobliżu inwestycji zbudowaliśmy nową, ponad pięćsetmetrową ścieżkę rowerową i włączyliśmy ją w sieć już istniejących dróg dla jednośladów w ciągu al. Gen. Władysława Sikorskiego. W sąsiedztwie osiedla zagospodarowaliśmy też blisko 8500 mkw. powierzchni terenu, zmieniając go na rekreacyjny park z jeziorkiem, który po ukończeniu będzie miejscem dostępnym dla wszystkich – dodaje Łukasz Witek.
Zagospodarowane przez dewelopera w ramach inwestycji jeziorko z kładką, o długości ok. 120 m oraz szerokości 15-20 m pozwoli lokalnej społeczności poczuć rustykalny klimat w samym sercu Mokotowa.
W trosce o środowisko
– Podczas budowy korzystaliśmy z energii wiatrowej, która nie powoduje emisji szkodliwych gazów. Dzięki temu zapobiegliśmy wydzieleniu 160 ton dwutlenku węgla do atmosfery – wyjaśnia Łukasz Witek.
Przy realizacji pierwszego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów deweloper przetworzył lub odzyskał ponad 99% odpadów. Świadoma postawa firmy pozwoliła także przetrwać żyjącym na tym terenie stworzeniom. Skanska zamontowała 200 mb. płotków herpetologicznych, ułatwiających małym zwierzętom przejście poza obszar prowadzonych prac, a na terenie osiedla umieściła budki lęgowe i specjalne skrzynki dla owadów.
Ekoświadomość
Wyższy standard w przypadku Jaśminowego Mokotowa nie oznacza zatem tylko modnej lokalizacji i pięknego widoku za oknem. Wynika on z oferowanych przez dewelopera rozwiązań typu smart home, zdrowych i nietoksycznych materiałów budowlanych, a także z poczucia współodpowiedzialności za jakość środowiska naturalnego. Tę zależność coraz częściej dostrzegają sami nabywcy mieszkań. Już 83% osób jest w stanie zapłacić więcej za produkty i usługi, które uzna za lepsze, a 40% klientów pyta o certyfikacje środowiskowe, uznając je za jeden z kluczowych wyznaczników zakupu, stanowiący wartość dodaną mieszkania.
Autor: Anna Strożek, Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.