– Widzimy, że utrzymująca się duża zmienność na rynku hurtowym energii, a tym samym pojawiające się szanse uzyskania atrakcyjnych cen energii, zwiększają zainteresowanie klientów biznesowych jej zakupem w oparciu o mechanizmy giełdowe. Poszerzamy portfolio efektywnych rozwiązań indeksowych, z których korzysta już większość naszych klientów biznesowych. W tym roku między innymi poprzez naszą cyfrową platformę produktową, firmy zakontraktowały więcej o blisko dziewięć procent energii wycenianej giełdowo niż w ubiegłym roku – mówi Krzysztof Czajka, wiceprezes TAURON Sprzedaż.
Zakup energii elektrycznej w oparciu o mechanizmy rynkowe oznacza, że rozliczenie odbywa się po cenie rynkowej, czyli według cen ustalanych na podstawie indeksów Towarowej Giełdy Energii.
Produkty z tego zakresu umożliwiają swobodne podejmowanie decyzji dotyczących zakupu energii elektrycznej w określonym czasie i wolumenie. Klient może skorzystać z wielu mechanizmów rozliczania zakupionej energii. Od rozwiązań w których samodzielnie podejmie decyzję o momencie zakupu do takich, w których angażowanie klienta nie jest wymagane. Duża ilość dostępnych algorytmów i ich różnorodność pozwalają dopasować ofertę do potrzeb firmy zarówno pod względem stopnia zaangażowania w proces ustalania ceny, okresu kontraktu, poziomu ryzyka, jak i ilości zużywanej energii.