– To nasza czwarta inwestycja realizowana na zamówienie Polskiego Holdingu Nieruchomości w ciągu kilku ostatnich lat. Fakt ten interpretujemy jako ogromne wyróżnienie dla Unibep i dowód zaufania świadczony przez Holding – mówił podczas uroczystości Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Unibep.
W budynkach o wysokości od 7 do 9 kondygnacji naziemnych znajdzie się 148 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. Projekt oferuje 141 miejsc garażowych w garażu podziemnym oraz 7 miejsc postojowych naziemnych dla gości. Cała inwestycja powstanie w jednym etapie. Wszystkie mieszkania posiadają tarasy, loggie i/lub balkony. Zakończenie budowy planowane jest na lipiec 2024 r.
Inwestycja położona jest w atrakcyjnej, szybko rozwijającej się dzielnicy Warszawy, skąd wszędzie jest blisko. Wpisuje się w zmiany zachodzące w tej części miasta, które przekształcają oblicze dawnych terenów przemysłowych.
– Współpraca z Polskim Holdingiem Nieruchomości jest dla nas doskonałą okazją do dalszego rozwoju i poszerzenia naszego portfolio. Utrzymanie dobrych relacji z istotnym graczem na rynku nieruchomości świadczy również o skuteczności i profesjonalizmie Unibep w branży. Dokładnie analizujemy potrzeby klienta, dostosowujemy się do jego oczekiwań i terminów oraz zapewniamy wysoką jakość realizowanych przez nas projektów. Wierzymy także, że wspólnie zrealizujemy kolejne projekty budowlane nie tylko z segmentu mieszkaniowego – powiedział Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Unibep.
– Dzisiaj kończymy ważny etap budowy osiedla przy ul. Kolejowej 19 w Warszawie, jednego z czterech aktualnie budowanych przez Grupę PHN w Polsce. Segment mieszkaniowy jest ważnym segmentem dywersyfikującym i wzmacniającym nasze wyniki finansowe. Do tej pory oddaliśmy do użytku ponad 1 000 mieszkań i systematycznie budujemy pozycję na konkurencyjnym rynku mieszkaniowym, wzmacniając i zwiększając rozpoznawalność marki PHN w kilku miastach w Polsce: Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.
Prace do wykonania w kolejnych miesiącach
W nadchodzących miesiącach Unibep zrealizuje prace wykończeniowe na budynku C oraz D: m.in. wykonanie posadzek, gresów, montaż drzwi, zabudów meblowych. Natomiast na budynkach A i B zaplanowane są dalsze roboty murowe, montaż okien, prace izolacyjne, elewacyjne, instalacyjne.
– Elementem charakterystycznym inwestycji są nietypowe przegrody balkonowe wykonane z prefabrykatów żelbetowych. Jest to niestandardowe rozwiązanie tworzące oryginalny design budynków oraz wymagające zastosowania specjalnych rozwiązań technicznych jak indywidualnie zaprojektowane łączniki isokorb, czy specjalny projekt szalunków dla elementów prefabrykowanych – wyjaśnia Norbert Korczyński, Kierownik Budowy w Unibep, dodając: – Główną funkcję i rolę jaką spełnia isokorb jest bezpieczne i trwałe oddzielenie termiczne, akustyczne i przeciwpożarowe balkonów od budynku.
Z myślą o ochronie środowiska
– Warto zaznaczyć, że do wykonania płyty fundamentowej pod posadowienie obiektu „Kolej na 19″ wykorzystaliśmy beton niskoemisyjny ECOCRETE. Jest to innowacyjna mieszanka, która pozwala na redukcję CO2 nawet o 50 proc. Wdrożenie nowego typu niskoemisyjnego betonu to kolejny ważny krok w kierunku redukcji śladu węglowego, powstającego na różnych etapach prac budowlanych – wyjaśnia Norbert Korczyński.
Niskoemisyjny beton to nie jedyne rozwiązanie zastosowane na inwestycji „Kolej na 19″, które wpisuje się ideę zrównoważonego budownictwa. Osiedle zostało wyposażone również w zbiornik retencyjny, który pomoże zadbać o tereny zielone.
– Wody opadowe z dachów i terenów zielonych będą odprowadzane do zaprojektowanego zbiornika retencyjnego o pojemności 168 m sześc., w tym 52 m sześc. do celów podlewania części wspólnych trawników. Podlewanie odbywać się będzie poprzez linie nawadniające rozprowadzone po terenie zielonym regulowane sterownikami czasowymi. W przypadku gdy w zbiorniku retencyjnym nie będzie wody układ do podlewania trawników zasilany będzie z sieci miejskiej – mówi Grzegorz Lubecki, Kierownik Robót Sanitarnych w Unibep.
Fot: Unibep SA