W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty, prowadzone będą rozmowy o segmentach najistotniejszych dla polskiej gospodarki – budownictwie drogowym, kubaturowym, kolei, hydrotechnice, energetyce i ochronie środowiska.
Proces przygotowania Kongresu przebiega w oparciu o prace pięciu Komitetów Tematycznych, na czele których stanęli wybitni eksperci, naukowcy, praktycy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem inspirują uczestników do pogłębionych analiz i realnych rekomendacji.
Poza plenarnymi sesjami tematycznymi odbędą się spotkania w formie okrągłych stołów, poświęcone kluczowym problemom branży budowlanej: polityce klimatycznej UE i Polski oraz transformacji energetycznej, roli kobiet w budownictwie, ochronie polskiego rynku budowlanego w kontekście certyfikacji wykonawców, waloryzacji aż wreszcie sytuacji na rynku pracy z rekomendacją strategii poprawy wizerunku sektora budownictwa.
Opracowywane obszary to:
- Budownictwo i infrastruktura
- Dobre prawo, dobre budownictwo
- Ekonomia i finanse
- Energia i środowisko
- Rynek pracy i kształcenie
- Innowacje i nowe technologie
Kongres Budownictwa Polskiego to wydarzenie, które stanowi doskonałą platformę dla profesjonalistów branży budowlanej, gromadząc ekspertów, przedsiębiorców i decydentów. W trakcie Kongresu możemy oczekiwać inspirujących prezentacji, interaktywnych paneli dyskusyjnych oraz niepowtarzalnej okazji do budowania relacji biznesowych. Dzięki naszym starannie dobranym prelegentom i tematom związanym z kluczowymi zagadnieniami przyszłości rynku budowlanego, druga edycja Kongresu Budownictwa Polskiego zapewni uczestnikom wartościową wiedzę oraz nowe perspektywy rozwoju w dynamicznie zmieniającym się polskim budownictwie – mówi Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.