REKLAMA
Energetyka Motoryzacja Wiadomości

Będą nowe elektryczne autobusy miejskie w Stalowej Woli

Pięć nowych autobusów marki Solaris zasili tabor MZK w Stalowej Woli. Spółka Solaris Bus&Coach wygrała przetarg i za kwotę 17 010 900,00 zł wyprodukuje elektryczne autobusy dla miasta.

Zdjęcie: www.solarisbus.com/pl/pojazdy

– Konsekwentne poszerzanie floty autobusów elektrycznych w Stalowej Woli jest jednym z priorytetów budowania miasta ekologicznego i nowoczesnego. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tej formy przemieszczania się, bo transport publiczny w naszym mieście jest komfortowy, nowoczesny i tani zarazem. Pięć kolejnych autobusów elektrycznych na ulicach naszego miasta oraz udział zeroemisyjnych środków transportu w całym taborze transportu miejskiego, stawia nas w ścisłej czołówce proekologicznych miast – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu elektrycznych autobusów miejskich dla Miasta Stalowej Woli w ramach realizacji Przedsięwzięcia pn. „Rozwój zeroemisyjnego transportu publicznego w Stalowej Woli” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Termin dostarczenia autobusów dla naszego miasta to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

REKLAMA
REKLAMA
Kalendarium wydarzeń
Sklep internetowy NBI
REKLAMA