Zakres inwestycji – montaż ekranów akustycznych w Ligocie Dolnej
W ciągu drogi krajowej nr 45 w Ligocie Dolnej powstaną ekrany przeciwhałasowe wykonane z przezroczystych paneli. Łączna długość zabezpieczeń wyniesie 60 m, a ich wysokość – 4 m.
Realizacja zadania ma ograniczyć oddziaływanie hałasu drogowego na terenach, gdzie zabudowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie DK45.
Zmiana organizacji ruchu na DK42 i DK45
W związku z realizacją inwestycji od 23 lutego wprowadzona została czasowa organizacja ruchu. Na wlotach skrzyżowania DK42 i DK45 (rondo w Ligocie Dolnej) wyłączony z użytkowania zostanie pas ruchu o długości około 100 m.
Na czas prowadzenia prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Po zakończeniu robót w godzinach wieczornych i nocnych wykonawca będzie przywracał ruch dwukierunkowy. Utrudnienia przewidziano do końca marca 2026 r.
Wykonawca i koszt realizacji
Za montaż ekranów akustycznych w Ligocie Dolnej odpowiada firma My Way. Wartość zadania wynosi blisko 448 tys. zł, a zakończenie prac planowane jest do końca marca br.
Budownictwo
Drogi
Energetyka
Geoinżynieria
Hydrotechnika
Inż. Bezwykopowa
Kolej
Mosty
Motoryzacja
Tunele
Wod-Kan
