
Pochodzący z XIX w. dworzec Kołodziejewo znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim przy linii kolejowej nr 353 łączącej m.in. Poznań z Toruniem i Olsztynem. Stacja w Kołodziejewie została otwarta w lutym 1894 roku w ramach poprawy dostępności komunikacji kolejowej (pasażerskiej i towarowej) również dla mniejszych miejscowości.
W ramach inwestycji renowację przeszła elewacja wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznym, a na wzór historycznej odtworzona została stolarka okienna i drzwiowa. Odnowioną elewację podkreśla teraz nowa iluminacja. Metamorfozę przeszły także pomieszczenia przeznaczone do obsługi podróżnych, w których elementy historyczne zostały połączone z nowoczesnym designem. Przestrzeń przeznaczona dla podróżnych składa się z dwóch poczekalni, w tym jednej letniej, a także ogólnodostępnych toalet. W przestrzeni dworca pojawiły się również elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, a także nowy system informacji głosowej. W budynku znajdują się dwa lokale komercyjne: na parterze oraz na pierwszym piętrze z tarasem od strony torowiska. Spółka PKP stara się zainteresować swoją ofertą najmu lokalne samorządy.
Budynek został także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki inwestycji budynek stał się niskoemisyjny i energooszczędny. Zainstalowano w nim nowoczesne systemy monitoringu, kontroli dostępu czy sygnalizacji włamania i napadu. Zmieniło się także najbliższe otoczenie dworca. Ułożona została nowa nawierzchnia drogi i chodników, a także uporządkowana została zieleń. W poczekalni letniej zamontowano elementy małej architektury (ławki, kosze, stojaki rowerowe i zestaw do naprawy rowerów). Przy dworcu przygotowano także trzy miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami.