Już za rok założenia, plany i wizualizacje zamienią się w rzeczywistość. Pierwszy etap inwestycji przewiduje powstanie nowoczesnego budynku galerii o powierzchni blisko 14 tys. mkw., na której znajdzie się m.in.: 60 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefy odpoczynku. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Bose International. Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym. Galeria handlowa będzie jednokondygnacyjna, oparta na układzie ulic handlowych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep SA.
– Dzisiejsza uroczystość to dla nas podniosły moment. Współpraca Unibep SA ze spółką Karuzela Biała jest potwierdzeniem naszej świetnej pozycji na rynku i możliwości realizacji wymagających projektów – powiedział Jan Piotrowski, Dyrektor Handlowy Unibep SA. – Jeżeli rozejrzą się Państwo, zobaczą jedynie plac budowy. Za rok w tym samym miejscu będziemy na finiszu prac nad największym i najnowocześniejszym budynkiem w Białej Podlaskiej. Tempo prac jest intensywne, ale dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że podołamy temu wyzwaniu. Mogę Państwa zapewnić, że budowa Galerii Karuzela w Białej Podlaskiej będzie realizowana w oparciu o najnowsze technologie i standardy bezpieczeństwa, a po zakończeniu będzie przez wiele, wiele lat cieszyć mieszkańców – dodał Jan Piotrowski.
Galeria Karuzela w Białej Podlaskiej będzie zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Łomaskiej a z drugiej strony połączona z ulicą Witoroską, w odległości 750 metrów od dworca kolejowego i bezpośrednio przy przystankach trzech linii autobusowych. Przed galerią zostanie zbudowany parking naziemny, który docelowo pomieści 930 samochodów osobowych. Przy wejściach do galerii znajdą się także stojaki na rowery oraz samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerzystów.
Oprócz galerii handlowej, powstanie również budynek Agata Meble o powierzchni 7 tys. mkw., zostanie przebudowane także skrzyżowanie ul. Łomaskiej z ul. Kolejową. W tych miejscach pojawią się wysokoprzepustowe ronda. To rozwiązania ważne z punktu widzenia mieszkańców, którzy dzięki budowie galerii zyskają nowoczesny układ drogowy, zmniejszający korki w okolicy. W sierpniu zeszłego roku został zrealizowany i przekazany do użytkowania łącznik pomiędzy ulicą Witoroską (droga wojewódzka nr 812) i przyszłym centrum.
W uroczystości oprócz przedstawicieli miasta, wykonawcy i projektanta wzięli udział między innymi miejscy radni oraz przedstawiciele grup wyznaniowych. Koszt inwestycji to 170 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2019 r.
Autor: Unibep S.A.