
W zawodach udział wzięły najlepsze drużyny młodzieżowe z całego województwa podkarpackiego. Uczestnicy rywalizowali w dynamicznych i realistycznych symulacjach ratowniczych – od wypadków drogowych po nagłe zatrzymania krążenia – wymagających wiedzy, opanowania i praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zwycięska drużyna, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących z Przemyśla, będzie teraz reprezentować województwo podkarpackie podczas etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu 2025 r. w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęło X Liceum Ogólnokształcące im. Sybiraków w Rzeszowie, a trzecie, Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych.
Mistrzostwa mają charakter edukacyjny i popularyzatorski. Ich celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych młodych ratowników. Celem jest również promowanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży, a także kształtowanie postaw odpowiedzialności społecznej i gotowości do niesienia pomocy osobom poszkodowanym, także w wypadkach komunikacyjnych. Inicjatywa PCK jest zbieżna z misją GDDKiA w kontekście szeroko rozumianego bezpieczeństwa ruchu drogowego.