Zakres projektu Terminala VIP
Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) zawarła umowę z firmą TPF na przygotowanie dokumentacji projektowej Terminala VIP.
Projekt obejmuje pełną ścieżkę obsługi pasażerów – od parkingu, przez odprawę i kontrole, po komfortowe oczekiwanie na lot z dostępem do usług komercyjnych i gastronomicznych.
Parametry i realizacja inwestycji
Terminal VIP powstanie w północno-wschodniej części obszaru lotniska. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 2 600 m², a wartość kontraktu na dokumentację projektową to ok. 6,1 mln zł brutto.
Zakres prac obejmuje również przygotowanie planu zagospodarowania terenu oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych.
Harmonogram i użytkownicy
Oddanie obiektu do użytkowania planowane jest na październik 2031 r.
Terminal VIP będzie obsługiwał różne grupy pasażerów, w tym osoby objęte procedurą HEAD, przedstawicieli administracji publicznej (VIP), klientów biznesowych (CIP) oraz użytkowników lotnictwa ogólnego (GA).
Budownictwo
Drogi
Energetyka
Geoinżynieria
Hydrotechnika
Inż. Bezwykopowa
Kolej
Mosty
Motoryzacja
Tunele
Wod-Kan
