Ofertę z najniższą ceną, opiewającą na 990 150,00 zł brutto złożył Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Józef Wojciechowski, a najwyższą GIERA ZNAKI DROGOWE SPÓŁKA JAWNA na kwotę 2 424 622,35 zł brutto. Teraz Komisja przetargowa sprawdzi oferty.
Zadanie polega na zaprojektowaniu oraz budowie oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych w określonych miejscach. Termin realizacji to 90 dni od dnia podpisania umowy.
Zamówienie obejmuje realizację dziewięciu zadań inwestycyjnych:
- budowa oświetlenia dedykowanego dla dwóch przejść dla pieszych na DK15 km w miejscowości Obłaczkowo,
- budowa oświetlenia dedykowanego wraz z strefami przejściowymi dla przejścia dla pieszych na DK15 w miejscowości Gulczewko,
- budowa oświetlenia dedykowanego wraz z strefami przejściowymi dla przejścia dla pieszych w ciągu głównym na DK15 oraz budowa oświetlenia dedykowanego dla jednego przejścia na podporządkowanej drodze gminnej w miejscowości Lulkowo.
- budowa oświetlenia dedykowanego wraz z strefami przejściowymi dla przejścia dla pieszych w ciągu głównym na DK15 oraz budowa oświetlenia dedykowanego dla jednego przejścia na podporządkowanej drodze gminnej w miejscowości Trzemeszno.
- budowa oświetlenia dedykowanego oraz budowa znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych DK92 w miejscowości Września,
- budowa oświetlenia dedykowanego dla przejścia dla pieszych w ciągu głównym na DK92 oraz budowa oświetlenia dedykowanego dla jednego przejścia na podporządkowanej drodze gminnej, oraz budowa oświetlenia dedykowanego dla jednego przejścia przez podporządkowaną drogę powiatową DP2941 w miejscowości Bierzglin,
- budowa oświetlenia dedykowanego dla przejścia dla pieszych w ciągu głównym na DK92, oraz budowa oświetlenia dedykowanego dla jednego przejścia na podporządkowanej drodze gminnej w miejscowości Słupca
- budowa oświetlenia dedykowanego dla przejścia dla pieszych w ciągu głównym na DK92 oraz budowa oświetlenia dedykowanego dla jednego przejścia na podporządkowanej drodze wojewódzkiej nr 260 w miejscowości Wólka.
Program
Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Określa on cele i priorytety inwestycyjne, wskazuje poziom i źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Program jest spójny ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Poznań