Rekomendacje odnoszą się do:
a) analizy możliwości utworzenia nowego segmentu działalności w postaci budownictwa energetyczno-przemysłowego, w oparciu o rozwój organiczny dedykowanego pionu organizowanego w ramach struktur Unibep SA, jak również o ewentualne procesy akwizycyjne (M&A). Członkowie Rady Nadzorczej, wydając taką rekomendację wzięli pod uwagę nowe technologie, trendy środowiskowe i konsumenckie będące odpowiedzią na potrzeby związane z koniecznością transformacji polskiej gospodarki w kierunku zero- i niskoemisyjnej;
b) analizy scenariusza obejmującego możliwość przeprowadzenia oferty publicznej oraz wprowadzenia na rynek regulowany prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. akcji spółki zależnej Unidevelopment SA, odpowiadającej w Grupie Unibep za segment deweloperski. Jednocześnie założenie jest takie, że niezależnie od struktury ewentualnej oferty publicznej intencją pozostałoby utrzymanie kontroli Unibep SA nad Unidevelopment SA.
I zarząd spółki, i Rada Nadzorcza podkreślają, że na dzień podjęcia ww. rekomendacji nie zostały podjęte żadne decyzje w zakresie przyszłych działań względem utworzenia segmentu budownictwa energetyczno-przemysłowego i akwizycji (M&A) w ramach tego segmentu oraz przeprowadzenia oferty publicznej Unidevelopment.
„O ewentualnych kolejnych istotnych decyzjach odnoszących się do utworzenia segmentu działalności w postaci budownictwa energetyczno-przemysłowego oraz ewentualności oferty publicznej Unidevelopment, Unibep SA będzie informował w trybie właściwych raportów” – można przeczytać w raporcie bieżącym, który został opublikowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.
– Chcę podkreślić, że nadal będziemy rozwijać wszystkie nasze biznesy i nadal będziemy pracować nad tym, by były coraz lepsze i by miały coraz lepszą pozycję na rynku – tłumaczy Leszek Gołąbiecki, prezes Zarządu Unibep SA. – Rekomendacje wskazują potencjalne kierunki dalszego rozwoju w Grupie Unibep.
Źródło: tekst Unibep SA, www.unibep.pl