– Od kilku lat nie wyznaczamy konkretnego terminu rozpoczęcia lub zakończenia sezonu grzewczego. Nasi Odbiorcy sami decydują, kiedy ogrzewanie zostanie włączone lub wyłączone – wyjaśnia Marcin Staniszewski, prezes spółki TAURON Ciepło.
TAURON Ciepło wyprodukował w zakończonym właśnie sezonie ponad 7 milionów GJ ciepła. W wyniku przyłączeń nowych budynków, moc cieplna dostarczana przez TAURON w 2023 roku wzrosła o 30 MWt. W ramach likwidacji niskiej emisji, tylko w 2023 roku, podłączono do sieci ciepłowniczej 111 budynków, do których dostarczana jest 11 MWt. W całym Programie Likwidacji Niskiej Emisji, dzięki wsparciu z WFOŚiGW, TAURON Ciepło podłączył 362 budynki, co daje łącznie 35 MWt ciepła z sieci. Dzięki temu, w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej, dodatkowo około 10 tysięcy mieszkań korzysta z ciepła sieciowego.
– Zachęcamy do korzystania z ciepła sieciowego, jako najbardziej efektywnego i ekologicznego źródła ogrzewania w miastach. Działania związane z przyłączeniami nowych odbiorców do sieci ciepłowniczej prowadzimy u nas przez cały rok. Każde kolejne przyłączenie budynku oznacza mniej niskosprawnych pieców, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości powietrza w naszym regionie – dodaje prezes Marcin Staniszewski.
Warto pamiętać, że z ciepła sieciowego można korzystać przez cały rok – zarówno do celów ogrzewania mieszkań, jak i do ogrzewania wody sieciowej. Klienci TAURONA, czyli przede wszystkim spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, samodzielnie decydują, jak długo trwa u nich sezon grzewczy.